Autobusy elektryczne | Elektromobilność

Yutong w polskiej czołówce.

W rankingu marek zarejestrowanych elektrobusów, przygotowanym przez PIRE i podsumowującym I połowę 2023 r., Yutong uplasował się na szóstej pozycji. Jednak szacunkowe dane wskazują, iż dzięki dostawom 20 autobusów elektrycznych dla Białegostoku i 10 dla Jeleniej Góry, marka Yutong może jeszcze w tym roku awansować na podium pod względem liczby rejestracji. Już teraz Busnex Poland zakontraktował i dostarczył 113 elektrobusów.

Elektryczne autobusy Yutong obsługują komunikację publiczną m.in. na Warmii i Mazurach (Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Giżycko, Iława), na Podlasiu (Łomża, Bielsk Podlaski), a także w Polkowicach. W Białymstoku linie komunikacji miejskiej obsługuje 20 egzemplarzy Yutonga E12. Podobnie w Jeleniej Górze, gdzie dostarczono już 10 z zakontraktowanych 20 egzemplarzy Yutonga E12. Busnex Poland specjalizuje się także w szkolnych elektrobusach, dostarczając je dla gmin: Bobowa, Śniadowo, Ojrzeń, Ożarów Mazowiecki i Jawornik Polski.

W realizacji i przygotowaniu są także kontrakty na „elektryki” m.in. dla Ostrowca Świętokrzyskiego, Działdowa oraz Kętrzyna i Giżycka, które ponownie zdecydowały się na markę Yutong. Najnowsze podpisane kontrakty to Wałcz oraz Muszyna.

Zobacz także