Elektromobilność | Samochody elektryczne

Nowy gracz na rynku samochodów elektrycznych. Poznajcie markę SERES

Liczba „elektryków” jeżdżących po polskich drogach zbliża się właśnie do 30 tysięcy, a na rynku pojawiają się kolejne modele EV. Polska to rynek rosnący, co zdaje się zauważać marka SERES, która zadebiutowała właśnie nad Wisłą – prezentując niedawno miejski elektryczny crossover. Co ciekawe, technologia pojazdów SERES narodziła się w Dolinie Krzemowej, a ich komponenty są produkowane w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Miejski crossover marki SERES to przestronny i praktyczny samochód o długości 4,385 metra, który charakteryzuje niezwykła dbałość o szczegóły. Wnętrze jest wykończone skórą, która ozdabia nie tylko fotele, ale także panel, kierownicę oraz inne detale. Pojazd wyposażony jest w system kamer 360°, elektryczne i podgrzewane fotele oraz panoramiczny dach, co daje poczucie luksusu i komfortu.

SERES 3 jest wyposażony akumulator o pojemności 53 kWh i silnik o mocy 162 KM. Według NEDC (New European Driving Cycle) maksymalny zasięg wynosi nawet 405 kilometrów, natomiast podczas jazdy w trybie komfortowym samochód osiąga do 329 km, co zapewnia możliwość pokonywania dłuższych dystansów na jednym ładowaniu. Dzięki szybkiemu ładowaniu, uzupełnienie energii od 20 do 80% trwa tylko 30 minut. Normalny czas uzupełniania energii wynosi natomiast 8 godzin (6,6 kW).

Polska jest kolejnym europejskim krajem, w którym debiutuje SERES 3. Do tej pory trafił on na rynki: norweski, niemiecki, hiszpański, holenderski i włoski, a także litewski oraz estoński. W pełni elektryczny pojazd będzie kosztował 37 tys. euro i zostanie objęty 5-letnią gwarancją, natomiast akumulatory 8-letnią lub do 120 tys. km. Jazdy próbne zaplanowano w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi.

Zobacz także