Autobusy elektryczne | Elektromobilność

Nowy autobus elektryczny dla dużych miast

Polski rynek elektrobusów rośnie w siłę i potwierdzają to kolejne premiery. Zaprezentowany dziś Yutong U18 to nowość w gamie największego producenta autobusów na świecie. Dzięki dużej pojemności baterii oraz systemowi rekuperacji jest w stanie zapewnić zasięgi odpowiadające autobusom wyposażonym w tradycyjne systemy napędowe.

U18 to przedstawiciel nowej linii modelowej elektrobusów Yutong. Wywodzi się z niej także 12-metrowy U12, który już od ponad pół roku wozi pasażerów w Warszawie. W ramach długodystansowych testów, realizowanych przez Miejskie Zakłady Autobusowe, przejechał już przeszło 45 tysięcy kilometrów i jest chwalony za zasięgi oraz wygodę obsługi.

Ponad 18-metrowy, przegubowy elektrobus ma 4 pary drzwi i może zabrać na pokład nawet 120 pasażerów (w zależności od specyfikacji). O komfort i wygodę podróżnych dbają m.in. automatyczna klimatyzacja, elektryczne ogrzewanie oraz siedzenia wyposażone w ładowarki USB. Konstrukcja autobusu jest w pełni niskopodłogowa, odpowiadając na potrzeby osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności.

Yutong U18 jest przyjazny także dla kierowcy, zapewniając mu panoramiczny kokpit oraz pełną kontrolę – również zdalną – kluczowych danych i parametrów. Autobus jest wyposażony w najnowsze technologie, zapewniające bezpieczeństwo baterii. System YESS obejmuje 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę akumulatorów. Yutong U18 jest oparty o YEA, czyli zintegrowaną platformę technologii sterowania dla pojazdów użytkowych.

Zobacz także