Autobusy elektryczne | Elektromobilność

Miliony elektrycznych kilometrów Yutonga. Samorządy zadowolone z zasięgów

Ponad 2 miliony kilometrów po polskich miastach i gminach przejechały już elektryczne autobusy marki Yutong, coraz śmielej poczynającej sobie na europejskim rynku. Firma podkreśla, że Yutongi mają wysokie zasięgi na jednym ładowaniu. – Są one odpowiedzią na zapotrzebowanie miast na wysokozasięgowy transport publiczny i mogą zastąpić – w każdych warunkach – autobusy dotychczas zasilane paliwem.

Polkowice i Białystok regularnie eksploatują już elektryczne pojazdy chińskiego producenta, Warszawa natomiast od ponad pół roku testuje model U12. Pod koniec 2023 roku Busnex Poland zaprezentował nowy model Yutonga – U18. – To nowość w gamie największego producenta autobusów na świecie. Dzięki dużej pojemności baterii oraz systemowi rekuperacji jest w stanie zapewnić zasięgi odpowiadające autobusom wyposażonym w tradycyjne systemy napędowe

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o zmianach zachodzących na rynku producentów autobusów elektrycznych. Jeszcze stosunkowo niedawno wiodącą rolę w Europie odgrywały firmy ze Starego Kontynentu, ale ostatnio zostały wyprzedzone przez Yutong Bus.

Przybywa ich także w Polsce, m.in. we flotach samorządowych przewoźników. Oficjalny przedstawiciel Yutong Bus w Polsce – Busnex Poland – podkreśla, że oferowane przez chińskiego producenta pojazdy mają wysokie zasięgi na jednym ładowaniu, będąc tym samym odpowiedzią na zapotrzebowanie miast i gmin na wysokozasięgowy transport publiczny.

Zobacz także