Autobusy elektryczne | Elektromobilność

Komunikacja miejska w Działdowie będzie bezpłatna i zeroemisyjna.

Samorząd odebrał już elektrobusy Yutong.

Jubileusz 5-lecia komunikacji miejskiej w Działdowie zbiegł się z inwestycją w nowoczesny tabor. Samorząd odebrał już cztery elektryczne autobusy marki Yutong, dostarczone przez Busnex Poland. Już niebawem wyjadą one na ulice miasta, a mieszkańcy posiadający Kartę Działdowianina będą mogli z nich bezpłatnie korzystać.

Dostarczone do Działdowa elektryczne autobusy Yutong niebawem wyjadą na ulice miasta. Dwa z nich to 9-metrowe E9, znane już na polskim rynku zwrotne pojazdy, o zasięgu na jednym ładowaniu przekraczającym 350 kilometrów. Dwa kolejne to kompaktowe i futurystyczne 7-metrowe E7 o zasięgu 200 kilometrów. Oba pojazdy są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności, a także wyposażone w automatyczną klimatyzację, elektryczne ogrzewanie i monitoring.

Rozwój Działdowskiej Komunikacji Miejskiej jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w wysokości blisko 7 mln zł. Projekt obejmuje zakup elektrobusów oraz stacje ładowania i infrastrukturę dedykowaną komunikacji miejskiej.

Zobacz także